Turystyka medyczna - przegląd zysków

8 Luty
2016

Mówiąc o korzyściach, jakie może nam przynieść turystyka medyczna nie możemy nie zgodzić się z tym, że najważniejsze z nich są związane z coraz lepszym przystosowaniem klinik i szpitali do funkcjonowania w charakterze międzynarodowym. Komfort pobytu w nich jest coraz lepszy, a zmiany coraz częściej dotyczą również sprzętu zwracającego na siebie uwagę ze względu na bardzo wysoki poziom. Drugi z wyznaczonych kierunków rozwoju jest bezpośrednio związany z infrastrukturą, nie można bowiem nie docenić tego, że poprawia się poziom hoteli oraz pensjonatów.

Polska może zresztą liczyć, że również turystyka medyczna pomoże jej na wybicie się ponad inne państwa Europejskie, choć naiwnością jest przypuszczanie, że w walce o klienta nie należy liczyć się z konkurencją. O szczególnym zagrożeniu mówi się w kontekście Czech oraz Węgier, tak w jednym, jak i w drugim przypadku mamy bowiem do czynienia z dużym naciskiem, jaki kładzie się na działania marketingowe.

Oczywiście, turystyka medyczna nie jest praktykowana jedynie w krajach europejskich. Warto wspomnieć również o krajach azjatyckich takich, jak Malezja, Tajlandia i Indie, to bowiem one już od dłuższego czasu skupiają na sobie uwagę turystów ze Stanów Zjednoczonych. Jeśli mielibyśmy wskazać na województwo, z którego doświadczeń można czerpać garściami, z pewnością byłoby to województwo zachodniopomorskie. To właśnie tam pojawia się największa liczba turystów, a wielu z nich powraca do naszego kraju po kilka razy.

Autor

Paulina Domagała

Dentysta, specjalizacja wybielanie zębów.

To może Cię zainteresować