Walory Polski w oczach zagranicznych turystów medycznych

17 Luty
2016

Jeszcze kilka lat temu jedynie najwięksi optymiści mogli liczyć na to, że nasz kraj stanie się potentatem w zakresie turystyki medycznej. Tymczasem zmiany dokonują się na naszych oczach i nie można nie zgodzić się z tym, że obecnie mamy do czynienia ze swego rodzaju modą na przyjazdy do Polski po to, aby poddać się zabiegom medycznym. Okazuje się zresztą, że niemal z roku na rok nasz kraj ma coraz więcej do zaoferowania. Tu na pierwszy plan wysuwa się znakomicie wykwalifikowany personel medyczny, nie można jednak nie docenić i tego, że gabinety są bardzo dobrze wyposażone. Pozwala to na wykonanie praktycznie każdego zabiegu, w Polsce nie trzeba już bowiem czekać latami na wprowadzenie medycznych nowości.

Nie można zapominać i o tym, że możemy poszczycić się cenami konkurencyjnymi do tego, co są w stanie zaproponować inne państwa europejskie. Ten ostatni argument ma szczególnie dużą wagę, w czasach spowolnienia gospodarczego przystępność cenowa jest bowiem mocnym argumentem, któremu trudno jest się przeciwstawić. Dziś mówi się nawet o tym, że turystyka medyczna może okazać się bardzo ważną gałęzią dla polskiej gospodarki, jest to bowiem sektor, który już generuje zyski, a przecież mamy świadomość tego, że wcale nie wykorzystujemy jego wszystkich możliwości.

Turyści medyczni pytani o to, dlaczego wybierają właśnie Polskę udzielają zróżnicowanych odpowiedzi, nie można jednak nie zgodzić się z tym, że argument cenowy jest tym, który ma dla nich kluczowe znaczenie. Różnice w cenach zabiegów sięgają czterdziestu procent, a przecież nie brakuje również takich usług medycznych, które mogą być nawet o osiemdziesiąt procent tańsze tylko dlatego, że wykonamy je w Polsce.

Czy Polska świadczy dobre usługi medyczne?Osoby, które pojawiają się w naszym kraju doceniają również konkurencyjność podmiotów, które oferują im swoje usługi oraz to, że korzystanie z nich nie wiąże się z koniecznością długiego oczekiwania. Ogromnym atutem jest też krajowy personel medyczny. Od lat jego znakiem rozpoznawczym jest bardzo dobre wyszkolenie, od niedawna zaś jest on chwalony również z powodu perfekcyjnej znajomości języków obcych. Już choćby dlatego turyści medyczni nie tylko chętnie odwiedzają Polskę, ale i wracają do niej.

Autor

Paulina Domagała

Dentysta, specjalizacja wybielanie zębów.

To może Cię zainteresować