Chirurgia plastyczna w Polsce

15 Luty
2016

Chirurgia plastyczna należy bez wątpienia do turystyki medycznej, która obecnie staje się coraz bardziej popularna wśród kobiet z krajów zachodnich takich jak Niemcy, Wielka Brytania, Irlandia czy Szwajcaria. Te właśnie nacje w klinikach chirurgii plastycznej pojawią się najczęściej. Większość lekarzy obecnie stwierdza, że najbardziej popularne są zabiegi, które powiązane są ze zmniejszaniem albo powiększaniem piersi. I w rzeczywistości nic w tym dziwnego, że to właśnie one z turystyką medyczną się wiążą. Skoro w Polsce można takie zabiegi mieć nawet 3 razy tańsze niż w Wielkiej Brytanii czy Ameryce. Inne popularne zabiegi to jeszcze liposukcja, korekcja nosa, powiek czy uszu.

Gdy chodzi o liposukcję w zależności od konkretnego miejsca na ciele będzie kosztować kilka tysięcy złotych w Polsce i kilka razy tyle za granicą w innych krajach Europy Zachodniej. Placówki medyczne, które oferują kompleksowe usługi z zakresu chirurgii plastycznej to przede wszystkim te, które znajdują się w dużych miastach i mają one najwięcej do zaoferowania. Jeśli zainteresujemy się turystyką medyczną zauważymy, że ciągle zainteresowaniem cieszą się również operacje ortopedyczne. To również bardzo popularna dziedzina turystyki i dzieje się tutaj podobnie jak w chirurgii plastycznej. Najważniejszą kwestią dla klientów z krajów zachodnich będzie zdecydowanie mniejszy koszt zabiegów realizowanych w naszych klinikach.

Korekty plastyczne w PolsceW Polsce zabieg związany z przygotowaniem wymiany stawów może kosztować kilkanaście tysięcy złotych, w Wielkiej Brytanii około 40 tysięcy a w Ameryce nawet 160 tysięcy złotych. Trzeba także zwrócić uwagę na zabiegi dotyczące rąk. Tutaj również popularność jest coraz większa a zysk może być kilkukrotny, jeśli pacjent decyduje się na usługę w naszym kraju. Dlatego właśnie operacje ortopedyczne ciągle dołączają do popularnej turystyki medycznej. Nie trudno zauważyć, że wiele osób chce do Polski przyjechać nawet na nieco dłużej, dlatego wśród takich pacjentów dużym, zainteresowaniem cieszą się pobyt rehabilitacyjne, które jak się okazuje mogą być fajną propozycją, jeśli ktoś chce kompleksowo zadbać o swoje zdrowie i stara się szukać takich rozwiązań, dzięki którym szybciej wróci się do pełni zdrowia.

Autor

Krystian Fijałka

Lekarz medycyny estetycznej.

To może Cię zainteresować