Turystyka medyczna na rynku polskim.

22 Luty
2016

Obecnie około dwóch milionów Polaków pracuje poza granicami swojego kraju. Krajami docelowymi są głównie Wielka Brytania, Niemcy, Irlandia i kraje skandynawskie, gdzie spędzają większość czasu w ciągu roku. Jednak osoby te przyjeżdżają, aby spotkać się z rodziną i znajomymi, a w tym czasie wiele z nich korzysta z przeróżnych usług medycznych. Polscy lekarze mają bardzo dobrą opinię i są szanowani za swoją wiedzę i doświadczenie, a nasi rodacy wracając do miejsc pracy tworzą piękną reklamę i rekomendacje polskim służbom medycznym. Zostało to zauważone przez obywateli państw zachodnich i obecnie mamy prawdziwy bum na usługi medyczne świadczone w polskich klinikach.

Polska w ostatnim czasie staje się liderem w dziedzinie turystyki medycznej w Europie, ale i na świecie, co jest spowodowane kilkoma faktami. Pierwszym niezaprzeczalnym atutem jest to, że ceny zabiegów przeprowadzanych w naszym kraju są dużo niższe niż w Europie Zachodniej. Jest to bardzo duży wabik dla turystów medycznych, których z roku na rok mamy coraz większą liczbę w kraju. Naszym plusem jest też wysoko wykwalifikowany personel medyczny, który włada językami obcymi, więc nie ma kłopotów z porozumiewaniem się, oraz bardzo dobry sprzęt medyczny, zgodny ze standardami europejskimi.

Zabiegi stomatologiczne w Polsce Turyści medyczni najczęściej korzystają z zabiegów które nie są refundowane w ich krajach lub z takich na które trzeba tam długo czekać w kolejce. Najpopularniejsze są zabiegi stomatologiczne, zabiegi kardiochirurgiczne, okulistyczne oraz chirurgia plastyczna czy zabiegi związane z poprawą wyglądu. Dużym powodzeniem cieszy się laserowa korekcja wzroku, która pozwala uwolnić się całkowicie od okularów. Koszt zabiegu w Polsce to około 4 tys. za oko, natomiast np. w Anglii, ceny zaczynają się dopiero od 5 tys. wzwyż, zatem nic dziwnego, że przybywa nam z roku na rok coraz więcej turystów medycznych.

Autor

Paulina Domagała

Dentysta, specjalizacja wybielanie zębów.

To może Cię zainteresować